درباره ی ما

دائماً روی رشد و بهتر بودن متمرکز هستیم

کارخانه قند ارومیه در زمینی به مساحت 28 هکتار در سال 1327 کلنگ زنی و در سال 1329 به بهره برداری رسیده است. احداث و نصب ماشین آلات کارخانه توسط پیمانکار کشور چک اسلواکی (سابق) انجام گرفته و طی سالیان متمادی توسعه و افزایش ظرفیت یافته است.

این شرکت با 75سال قدمت فعالیت تولیدی، هم اکنون با ظرفیت اسمی چهارهزاروپانصد تن مصرف شبانه روز چغندر و قابلیت تصفیه 900 تن شکر خام در روز و نیز امکان تولید شکر با استاندارد های بین المللی از جمله واحدهای فعال کشور به لحاظ کمیت و کیفیت است. همچنین شرکت قند ارومیه یکی از شرکت های زیر گروه هلدینگ توسعه صنایع شهد آذربایجان می باشد.

کارخانه قند ارومیه با بهره گیری از تجهیزات و سیستم های منحصر بفرد، محصول شکر خود را با بهترین کیفیت مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی تولید و عرضه می نماید.

 

ارزش های سازمانی:

  • رعایت اخلاق اسلامی و حفظ روحیه جهادی
  • اعتمادسازی برای مشتریان
  • توجه به توسعه پایدار
  • شایسته سالاری و توجه به توانمندی های بومی
  • تعامل گروهی، نوآوری و هم افزایی

 

ویژگی های مهم و دستاوردها:

 

این شرکت از توانایی تولید شکر از ملاس به روش کروماتوگرافی و بسته بندی تفاله در بسته های یک تنی برخوردار هست. محصولات جانبی دیگر تفاله خشک فشنگی و پرک و ملاس می باشد.و با دارا بودن گواهی استاندارد ملی ایران برای محصول شکرسفید و تفاله خشک  بهترین تولید کننده از لحاظ کیفیت می باشد. شرکت قند ارومیه اولین دوره بهر برداری خود را در سال 1329 با ظرفیت اسمی مصرف 700 تن چغندر در شبانه روز با هدف تولید شکر سفید و قند کله به بهره برداری رسیده است و در طی سالیان گذشته همواره در جهت افزایش ظرفیت کارخانه کوشا بوده و با نصب و افزایش ظرفیت تجهیزات کارخانه شامل توربین ها و کوره های بخار و آهک ، فیلترهای ممبران ، سانتریفیوژ های شکر و سایر دستگاهها طی این سال ها توانسته است به ظرفیت مصرف 4500 تن چغندر و 900تن شکرخام در شبانه روز برسد.

 

چشم انداز و اهداف شرکت قند ارومیه:

 

 

شرکت قند ارومیه  با بکارگيري مدل کسب و کار ويژه در ورودي هاي بخش کشاورزي، واردات بذور خارجي، تسهيلات اعتباري و غيره ، به حمايت از کشاورزان چغندر کار و جامعه کشاورزي پرداخته است و براي اولين بار در کشور و خاورمیانه  خط تولید شکر از ملاس با روش کروماتوگرافی را خریداری و نصب و درسال 1394  به بهره برداری رسانده است که باعث افزایش ضریب استحصال کارخانه گردیده است.این شرکت با داشتن مهندسین و مدیران متخصص و داشتن واحد تحقیق و توسعه مسیر هدفمندی را دنبال میکند که باعث کاهش هزینه های تولید و مصرف انرژی خواهد شد. برنامه های آتی شرکت قند ارومیه، برمبنای کاهش هزینه های سربار و تولید محصول دانش بنیان و بسیار با ارزش بتائین از ملاس چغندر قند می باشد که کاربرد دارویی،بهداشتی و خورام طیور دارد.

با ما بیشتر آشنا شوید

محصول اصلی این شرکت شکرسفید و محصولات فرعی آن تفاله خشک چغندر بصورت پرک و یا فشنگی تفاله تر بصورت آبدار و پرس شده ،تفاله تر بسته بندی 1 تنی، ملاس و آهک پخته می باشد.

 اطلاعات کارخانه قند ارومیه

تاریخ ثبت شرکت : 1379/10/28

نام تجاری: شرکت قند ارومیه -سهامی عام

نام ثبتی: سهامی عام – کارخانه‌ قند ارومیه

گروه صنعتی : محصولات غذایی و آشامیدنی

زمینه فعالیت: تولیدکننده

نوع فعالیت : تولید شکر سفید

موقعیت مکانی  کارخانه قند ارومیه

کارخانه قند ارومیه در 20 کیلومتری جاده سلماس ارومیه در شهر نوشین قرار دارد. مساحت کارخانه حدوداً

286 هزار متر مربع بوده و از نظر ساختمانی و تاسیسات حدوداً دارای 23995متر مربع اعیانی می­باشد.

 شرکت از منظر بورس اوراق بهادار

وضعیت معاملات و قیمت سهام

وضعیت معاملات و قیمت سهام: شرکت در تاریخ 1394/04/10 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران در گروه قند و شکر با نماد “قاروم” درج شده است.

دکتر بهمن عبدی

مدیر عامل

مهندس شعبانعلی عمرانی

مدیر  بازرگانی

مهندس حسین شریف

مدیر  فروش

کارخانه قند ارومیه 8 کیلومتری جاده سلماس  

دفتر مرکزی:تهران.میدان ونک ، چهار راه جهان کودک ، دیدار شمالی ، کیش شرقی ، پلاک 24